המכון ללימודי
רפואה וביולוגיה

מה מבחן הידע בודק?

מבחן הידע בביולוגיה בודק ידע תיאורטי בתחומים: ביוכימיה, ביולוגיה מולקולרית, ביולוגיה של התא ופיסיולוגיה. המבחן בודק חשיבה אינטגרטיבית בתוך כל נושא ולעיתים אף בין נושאים שונים בתוך המבחן. חשוב לציין כי מבחן הידע בודק בעיקר ידע בביולוגיה.

 


לסילבוס מבחן הידע כפי שמופיע באתר של אוניברסיטת תל-אביב לחצו כאן >>

איך מחולקים הציונים במבחן הידע?

מבחן הידע הוא מבחן יחסי בין כל המועמדים הלוקחים אותו באותו המועד, כאשר הציונים נעים בין 250 ל350 ו300 הוא הממוצע והחציון. 

מתי ניתן להיבחן במבחן הידע?

על מנת להיבחן במבחן הידע יש להירשם לאוניברסיטת תל אביב ובר-אילן ללימודי רפואה בתוכנית ה-4 שנתית. ההרשמה מתבצע בחודש ינואר של שנת הלימודים אותה אתם מתעתדים להתחיל. המבחן מתקיים בשני מועדים. נכון לשנת 2018 המועדים הם 27.2.18, ו 28.3.18.

האם צריך להירשם למבחן? כמה הוא עולה?

יש להירשם לכל מועד של מבחן הידע בנפרד, כל מועד עולה 675 שקלים. שימו לב שמחיר זה מתווסף למחיר אותו יש לשלם לאוניברסיטאות למטרת רישום

לכמה זמן הציון של מבחן הידע נשמר?

ציון מבחן הידע נשמר למשך שנתיים.

כמה זמן מראש מומלץ ללמוד למבחן הידע?

מבחן הידע דורש הבנה מעמיקה של הידע בתחומי הליבה של לימודי הביולוגיה. בעצם הוא בא לבחון כמה הסטודנט שולט בנושאים של קורסי הליבה אותם הגדירו הפקולטות לרפואה בבר-אילן ובתל אביב.

מכיוון שכמות הידע היא רחבה מאד ומתפרסות על אלפי עמודים, ההמלצה שלי היא ללמוד כמה שיותר מוקדם. למשל השנה ההמלצה שלי הייתה להתחיל ללמוד מחודש ספטמבר 2017 ועד למבחנים שיהיו בפברואר ובמרץ 2018.

האם יש קורסים המכינים למבחן הידע?

חברות רבות מבצעות קורסי הכנה למבחן הידע. חשוב לשים לב מה הם ההמלצות לגבי הקורסים, כמה פעמים נפגשים בשבוע, מהי כמות החומרים שמוגשים לסטודנטים, מי המרצים של הקורס וכמובן איפה הקורס מתבצע.

שווה להתייחס גם לקורסים און-ליין שחלקם נותנים שירותים של קורס מלא הניתן דרך צפייה בוידאו וכמובן חומרי תרגול און-ליין.

לערכת תרגול און-ליין למבחן הידע >>